TUTAJ ZACZYNA SIĘ PRAWDZIWE DOPASOWANIE


DOBÓR SIODEŁKA

Dobór odpowiedniego siodełka to sprawa kluczowa jeśli zależy Ci na komfortowej jeździe. Pokonując kolejne kilometry na źle dobranym do Twojej anatomii siodełku, będziesz odczuwać dyskomfort, który z biegiem czasu odbierze Ci przyjemność z jazdy. 

Każdy człowiek ma inną anatomię – kobiety z natury mają szerszy rozstaw kości kulszowych niż mężczyźni. Do tego dochodzą sprawy osobnicze, które definiują rozstaw wspomnianych kości kulszowych. Aby wygodnie i bez bólu jeździć na rowerze, rowerzysta na siodełku musi opierać się w czasie jazdy na owych kościach – a w związku z tym, szerokość siodła musi być dobrana do ich rozstawu. Siodełko zbyt szerokie lub zbyt wąskie – nie zapewni odpowiedniego  podparcia i taka jazda – na takim siodełku zakończy się przykrymi dolegliwościami.

Każde siodełko BONTRAGER występuje w 3 rozmiarach/szerokościach. W przypadku siodełek damskich są to wartości rzędu 144, 154 oraz 164mm, natomiast siodełka męskie występują w szerokościach 128, 138 oraz 148mm.

Zapraszamy do naszego sklepu w celu sprawdzenia Twojego rozstawu kości kulszowych i dobrania odpowiedniego siodełka. 

Cena pomiaru: 30zł. Przy zakupie siodełka BONTRAGER u nas w sklepie, dobór siodełka GRATIS


DOBÓR WKŁADEK

Buty rowerowe powinny być dopasowane do stopy z wykorzystaniem sztywnej platformy, aby zwiększać efektywność pedałowania. Jednak bez odpowiedniego podparcia, naciskanie na pedały może mieć niekorzystny wpływ na stopy, nierzadko powodując ból, ucisk i dyskomfort.

Wkładki Bontrager inForm BioDynamic opracowane zostały wspólnie z Superfeet z myślą o zapewnieniu harmonijnej współpracy ciała, buta i roweru, dzięki czemu dostajesz wsparcie niezbędne, by móc cieszyć się bezbolesną jazdą przez wiele kilometrów.

Cena pomiaru: 40zł. Przy zakupie wkładek BONTRAGER u nas w sklepie pomiar GRATIS


USTAWIANIE BLOKÓW

Jeździsz dużo na rowerze, czasami odczuwasz ból w kolanach, biodrach, kręgosłupie…?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić jest sprawdzenie i odpowiednie ustawienie bloków w Twoich butach. 

Zapraszamy do naszego serwisu na krótki (około 15-20min) “zabieg”, który poprawi Twoją wydajność pedałowania oraz poprawi komfort jazdy.

Usługa dostępna dla:

– pedały Shimano MTB

– pedały Shimano Road

– pedały Look Road

Cena pomiaru: 40zł. Przy zakupie butów BONTRAGER u nas w sklepie pomiar GRATIS