DOPASOWANIE

DOPASOWANIE


DOBÓR SIODEŁKA

Dobór odpowiedniego siodełka to sprawa kluczowa jeśli zależy Ci na komfortowej jeździe. Pokonując kolejne kilometry na źle dobranym do Twojej anatomii siodełku, będziesz odczuwać dyskomfort, który z biegiem czasu odbierze Ci przyjemność z jazdy. 

Każdy człowiek ma inną anatomię – kobiety z natury mają szerszy rozstaw kości kulszowych niż mężczyźni. Do tego dochodzą sprawy osobnicze, które definiują rozstaw wspomnianych kości kulszowych. Aby wygodnie i bez bólu jeździć na rowerze, rowerzysta na siodełku musi opierać się w czasie jazdy na owych kościach – a w związku z tym, szerokość siodła musi być dobrana do ich rozstawu. Siodełko zbyt szerokie lub zbyt wąskie – nie zapewni odpowiedniego  podparcia i taka jazda – na takim siodełku zakończy się przykrymi dolegliwościami.

Każde siodełko BONTRAGER występuje w 3 rozmiarach/szerokościach. W przypadku siodełek damskich są to wartości rzędu 144, 154 oraz 164mm, natomiast siodełka męskie występują w szerokościach 128, 138 oraz 148mm.

Zapraszamy do naszego sklepu w celu sprawdzenia Twojego rozstawu kości kulszowych i dobrania odpowiedniego siodełka. 

Cena pomiaru: 30zł. Przy zakupie siodełka BONTRAGER u nas w sklepie, dobór siodełka GRATIS


DOBÓR WKŁADEK DO BUTÓW

Buty rowerowe powinny być dopasowane do stopy z wykorzystaniem sztywnej platformy, aby zwiększać efektywność pedałowania. Jednak bez odpowiedniego podparcia, naciskanie na pedały może mieć niekorzystny wpływ na stopy, nierzadko powodując ból, ucisk i dyskomfort.

Wkładki Bontrager inForm BioDynamic opracowane zostały wspólnie z Superfeet z myślą o zapewnieniu harmonijnej współpracy ciała, buta i roweru, dzięki czemu dostajesz wsparcie niezbędne, by móc cieszyć się bezbolesną jazdą przez wiele kilometrów.

Cena pomiaru: 40zł. Przy zakupie wkładek BONTRAGER u nas w sklepie pomiar GRATIS


USTAWIANIE BLOKÓW

Jeździsz dużo na rowerze, czasami odczuwasz ból w kolanach, biodrach, kręgosłupie…? Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić jest sprawdzenie i odpowiednie ustawienie bloków w Twoich butach. 

Zapraszamy do naszego serwisu na krótki (około 15-20min) „zabieg”, który poprawi Twoją wydajność pedałowania oraz poprawi komfort jazdy.

Usługa dostępna dla: Shimano MTB, Shimano Road, Look Road

Cena pomiaru: 40zł. Przy zakupie butów BONTRAGER u nas w sklepie pomiar GRATIS